Problem cienkich włosów, jest niestety w większości przypadków uzależniony od naszych genów. Czasem taki problem pojawia się, gdy brakuje nam jakichś witamin a w naszym życiu jest dużo stresu w tedy warto sięgnąć po dostępne w każdej aptece suplementy diety ze skrzypem lub wzbogacić naszą dietę.

Problem cienkich włosów można też skutecznie zamaskować za pomocą odpowiednich trików i kosmetyków do stylizacji włosów. Odpowiednie szampony, odżywki dwufazowe, mgiełki, lakiery lub pudry w skuteczny sposób poprawią objętość włosów. Polecamy również kurację z wykorzystaniem ampułek. Zapraszamy do salonu na indywidualną konsultację, podpowiemy Ci czego używać aby Twoje włosy zwiększyły objętość.

Ten problem dotyka nas często zimą, kiedy nasze włosy są przesuszone i zmęczone od suchego powietrza i ogrzewania. Ale niekiedy jego przyczyna jest inna i zależy od tego jak pielęgnujemy nasze włosy. Na wypadanie włosów mogą być pomocne masaże skóry głowy pobudzające krążenie, ampułki i szampony przeciw wypadaniu, peeling skóry głowy lub ampułki nawilżające. Problem wypadania może mieć bardzo indywidualne przyczyny dlatego powinniśmy skonsultować się z fryzjerem lub dermatologiem. Czasem wystarczy niewiele aby wzmocnić włosy i zapobiec wypadaniu.

To pytanie chyba przychodzi do głowy każdej kobiecie spodziewającej się dziecka a krążące na ten temat mity osiągnęły apogeum i czasem są do bólu absurdalne. Niektórzy na przykład uważają, że farbując włosy w ciąży urodzi nam się (z całą sympatią do tego wyjątkowego koloru ;) rude dziecko. Oczywiście jest to śmieszne i nie ma żadnego odzwierciedlenia w życiu. Każda kobieta ma prawo do tego żeby o siebie zadbać i czuć się pięknie, tym bardzie gdy jest w tak wyjątkowym stanie. W dzisiejszych czasach używamy kosmetyków o zaawansowanych technologiczni formułach z naciskiem na ekologiczne rozwiązania, dlatego farby do włosów nie zawierają szkodliwego amoniaku. Amoniak, jako składnik farb jest szkodliwy gdyż się go wdycha, jednak nie ma obawy, że  przedostanie się do organizmu przez skórę.

Zapraszamy na koloryzację do naszego salonu. Farby MATRIX nie zawierają amoniaku, dlatego można je stosować bezpiecznie nawet  ciąży.

Jest wiele sposobów, aby dbać o włosy w domu, żeby zachowały dobrą kondycję i były podatne na układanie. Nasze stylistki doradzą Ci, jakich kosmetyków warto używać, aby Twoja fryzura, co dzień wyglądała zjawiskowo. W domu warto od czasu do czasu zrobić sobie dzień dla włosów i zastosować pielęgnacyjny rytuał. Dokładne umycie włosów, położenie maski pielęgnacyjnej na kilka minut, w razie potrzeby wtarcie odpowiedniej ampułki i delikatne rozczesanie mogą zdziałać cuda dla naszych włosów.